Hava Durumu

NEVÜ’lü Öğrenciler Hacı Bektaş Veli Dergâhını ziyaret etti

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ), HACI BEKTAŞ VELİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK “UMMAN-I AŞK: HÜNKÂR HACI BEKTAŞ VELİ’NİN YOLU” KONULU ETKİNLİK SERİSİNİN İLKİ DÜ

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2022 12:16
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2022 12:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
NEVÜ’lü Öğrenciler Hacı Bektaş Veli Dergâhını ziyaret etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından öğrencilere yönelik “Umman-ı Aşk: Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin Yolu” konulu etkinlik serisinin ilki düzenlendi.

Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler dersi çerçevesinde Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü akademik personelleri rehberliğinde yapılan etkinlikte, Hacı Bektaş Veli Müzesi ziyaret edilerek öğrencilere Hacı Bektaş Veli’nin hoşgörüsü, insan sevgisi ve adalet temellerinde kurulmuş olan felsefesi ve öğretileri anlatıldı. Üniversitemizin farklı bölümlerinden yaklaşık 45 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Hacı Bektaş Veli Dergâhı gezilerek dergâhın bölümleri hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından “Umman-ı Aşk: Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin Yolu” teması ile düzenlenen etkinlik, eğitim-öğretim yılı içerisinde her ayın 12’sinde düzenlenmeye devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.