Hava Durumu

NEVÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, bilimsel gezi düzenledi

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK KULÜBÜ TARAFINDAN, ERCİYES ÜNİVERSİTESİ DENEYSEL ARAŞTIRMALAR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (DEKAM) VE GENOM VE KÖK HÜCRE MERKEZİ (GENKÖK)’E BİLİMSEL GEZİ DÜ

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2022 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2022 00:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
NEVÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, bilimsel gezi düzenledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından, Erciyes Üniversitesi Deneysel Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEKAM) ve Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK)’e bilimsel gezi düzenlendi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü Akademik Danışmanı Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak ve 45 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen gezi, ilk olarak DEKAM ziyareti ile başladı. Burada DEKAM Müdürü Prof. Dr. Vehbi Güneş tarafından merkez hakkında öğrencilere bilgi verildi. Ardından gruplara ayrılan öğrenciler, merkez bünyesinde yer alan Deneysel Ve Cerrahi Araştırma Birimleri ile Hayvan Üniteleri’ni gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

İkinci olarak Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK)’nde öğrencilere Öğr. Gör. Dr. Ayça Lekesizcan tarafından birim hakkında bilgi verildi. Öğrenciler, merkezde yer alan cGMP Kök Hücre ve Gen Tedavi Laboratuvarları, Genom Araştırma ve Uygulama ve Proteomiks, Bitki Biyoteknolojisi, Metagenom Ünitelerini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından gerçekleştirilen bilimsel gezi ile öğrenciler, teorik bilgilerini pekiştirmeleri yanında alanlarında gerçekleştirilen güncel çalışmaların uygulama basamaklarını da yakından görme fırsatı elde etti

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.