Hava Durumu

Ölçü Aleti Sahipleri Dikkat!

NEVŞEHİR VALİLİĞİ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü BASIN DUYURUSU   Her türlü ölçü ve ölçü aletinin milli ekonominin ve ticaretin gereklerine ve kamu yararına uygun; doğru ayarlı, muayene ve damgası yapılmış olarak kullanılması 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereğidir. Bu itibarla; Akaryakıt istasyonlarında bulunan Akaryakıt, LPG, CNG, Adblue, Mobil Tanker Sayaçları ve Lastik hava

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2023 09:34
Haber Güncellenme Tarihi: 14.01.2023 09:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Ölçü Aleti Sahipleri Dikkat!

NEVŞEHİR VALİLİĞİ

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

BASIN DUYURUSU

 

Her türlü ölçü ve ölçü aletinin milli ekonominin ve ticaretin gereklerine ve kamu yararına uygun; doğru ayarlı, muayene ve damgası yapılmış olarak kullanılması 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereğidir.

Bu itibarla;

Akaryakıt istasyonlarında bulunan Akaryakıt, LPG, CNG, Adblue, Mobil Tanker Sayaçları ve Lastik hava sayaçları ile Kapasitesi 2.000 kg’ın üzerinde olan basküller için Muayene başvuruları; https.//basvuruportal.tse.org.tr adresli başvuru Portalı üzerinden 28/02/2023 tarihine kadar Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) elektronik ortamda yapılacaktır.

Otomatik tartı aletleri, I. ve II. Sınıf tartı aletleri, Kapasitesi 2.000 kg ve altında olan, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, okuma ve çıktı verebilme özelliği ile yazar kasa veya başka bir cihazla bağlı çalışma özelliği bulunan tartı aletleri ile diğer elektronik tartı aletleri muayene başvuruları 28/02/2023 tarihine kadar Tartı Aletleri Muayene Servislerine yapılacaktır. Bakanlığımızdan muayene ve damgalama yetkisi almış olan Bilge Tok Yıldırım Terazi Muayene İstasyonu Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servisine,

Hız İhlal Tespit Donanımları, Egzoz gazı emisyon ölçüm cihazları, Takograf, Taksimetre, Isı Sayaçlarının muayene başvuruları ilgili Muayene Servislerine süresi içerisinde yapılacaktır. Bakanlığımızdan muayene ve damgalama yetkisi almış Yetkili Muayene Servislerine (http://msurapor.sanayi.gov.tr/) adresinden ulaşılabilir.

Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan, üretici ve pazarcı esnafı tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık veya kapalı Pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri yay ve elektronik tertibatı bulunmayan tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan mekanik tartı aletleri; Masa terazileri, Asma teraziler, Tek kollu kantarlar, ibreli terazi vb. tartı aleti kullanıcıları tarafından 28/02/2023 tarihine kadar Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına başvurmalıdır.

İlimizde bulunan Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurlukları;

– Nevşehir Belediyesi, Avanos Belediyesi, Derinkuyu Belediyesi, Gülşehir Belediyesi, Hacıbektaş Belediyesi, Kozaklı Belediyesi ve Ürgüp Belediye Başkanlıklarında mevcuttur.

– Şebekelerinde montajlı olan 10 (On) yılını doldurmuş elektrik, su ve doğalgaz sayaçları için; İlgili Belediye Başkanlıkları Elektrik ve Doğalgaz Dağıtım Firmaları tarafından https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr üzerinden 28/02/2023 tarihine kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne yapılır.

İlgililerin cezai duruma düşmemeleri ve süresi içinde yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri hususu kamuoyuna duyurulur.

 

Yusuf ŞAHİN

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.