Hava Durumu

NEVÜ Rektörü Aktekin, Mediko Sosyal Sağlık Merkezindeki Çalışmaları İnceledi

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. SEMİH AKTEKİN, SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI OLARAK FAALİYETİNİ SÜRDÜRMEKTE OLAN MEDİKO SOSYAL SAĞLIK MERKEZİNDE İNCELEMELERD

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2023 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 14.01.2023 00:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
NEVÜ Rektörü Aktekin, Mediko Sosyal Sağlık Merkezindeki Çalışmaları İnceledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin; Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetini sürdürmekte olan Mediko Sosyal Sağlık Merkezinde incelemelerde bulundu.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde üniversite personeli ve öğrencilere hizmet veren sağlık birimlerini ziyaret eden Rektör Aktekin, birim yetkililerinden bilgi aldı. NEVÜ sağlık birimlerinin personel ve öğrencilere sunmuş olduğu hizmet standartları ile çalışma koşullarını denetleyerek Mediko Sosyal Sağlık Merkezi çalışmaları hakkında Poliklinik Doktoru Aynur Sunar Bayram ve Psikolojik Danışma Birimi Psikoloğu Enes Yıldırım’dan bilgi alan Rektör Aktekin, birimlerden hizmet alan personel ve öğrenciler ile de bir süre görüştü. NEVÜ öğrencileri ve personeli için sağlık hizmetlerinin belli standartlarda ve kolay erişilebilir olmasına büyük önem verdiklerini belirten Rektör Aktekin, NEVÜ Mediko Sosyal Sağlık Merkezinde 1 doktor, 4 hemşire, 1 psikolog, 1 diyetisyenden oluşan sağlık ekibiyle hizmet verildiğini ifade etti. NEVÜ öğrencileri, personeli ve personelin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hafta içi her gün 08.30 – 12.00, 13.00 – 17.30 saatleri arasında ücretsiz olarak sağlık merkezinin sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabildiğini, Mediko Sosyal Sağlık Merkezi bünyesinde sağlık hizmetlerinin randevusuz, psikolojik danışmanlık ve diyetisyenlik hizmetlerinin ise randevu sistemi ile sunulduğunu belirten Rektör Aktekin; “Mediko Sosyal Sağlık Merkezi öğrencilerin ve personelin her türlü sağlık sorununda ilk başvuracakları birimimizdir. Birinci basamak poliklinik hizmeti veren sağlık merkezimiz enjeksiyon, pansuman, tansiyon takibi gibi hemşirelik hizmetlerini sunmaktadır. Sağlık merkezimize başvuran öğrencilerimizin ve personelimizin muayeneleri yapılmakta, reçeteleri düzenlenmektedir. NEVÜ personeli ve öğrencilerine hizmet veren sağlık birimlerimiz kronik hastalıkların takibini de yapabilmektedirler. Ayrıca Psikolojik Danışma Birimimiz, öğrencilerimize karşılaştıkları psikolojik sorunlar karşısında birlikte çözüm yolu arama noktasında destek olmaktadır” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.