Hava Durumu

Nevşehir’li Türkyılmaz genel müdür oldu

Nevşehir’li Türkyılmaz genel müdür oldu NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’li Turgay Türkyılmaz Genel Müdürlük görevine atandı ve Tbmm’de Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca ile paylaştı. Turgay Türkyılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğüne atandı. Türkyılmaz aynı Genel Müdürlükte Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Hacıbektaş ilçesi Aşağıbarak köyünden olan Türkyılmaz’ın Genel Müdürlük ataması

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2023 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2023 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Nevşehir’li Türkyılmaz genel müdür oldu

Nevşehir’li Türkyılmaz genel müdür oldu

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’li Turgay Türkyılmaz Genel Müdürlük görevine atandı ve Tbmm’de Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca ile paylaştı.

Turgay Türkyılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğüne atandı.
Türkyılmaz aynı Genel Müdürlükte Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Hacıbektaş ilçesi Aşağıbarak köyünden olan Türkyılmaz’ın Genel Müdürlük ataması Bakan Vahit Kirişçi’nin onaylamasını müteakip gerçekleştirildi.

Turgay Türkyılmaz

1968 yılında Hacıbektaş/Aşağıbarak Köyünde doğdu. Lise öğrenimini 1985 yılında Kayseri’de bitirdi. 1989 yılında Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Su Ürünleri Mühendisi olarak mezun oldu.
Çalışma hayatında ilk teknik görevine 1992-1994 yılları arasında Tarım Bakanlığı ile FAO tarafından yürütülen uluslararası bir projede Balıkçılık uzmanı alarak başladı. 1996 yılından itibaren Tarım Bakanlığının çeşitli kademlerinde mühendis ve idareci olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde, konusuyla ilgili pek çok mevzuat hazırlık çalışmaları içerisinde yer aldı. Uluslararası bir çok projelerin yürütücülüğü görevlerini üstlendi. Halen  bazı uluslararası komisyonlarda ülkemizi delege ve baş delege olarak temsil etmekte. Meslek hayatı boyunca yaptığı çalışmalar nedeniyle dönemin bakanları tarafından bir çok kez “Takdirname/Başarı Belgesi” ile taltif edilmişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.