Hava Durumu

Nevşehir’de eğitim görevlisi başvuruları başladı

Nevşehir’de spor branşlarında Bakanlık bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacak. 15 Kasım 2022 Salı 10:53 25 0A + A – Yazdır Nevşehir’de spor branşlarında Bakanlık bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacak. EYS Kapsamında Antrenör Başvuruları Başlıyor Bakanlık ile Milli

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2022 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2022 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Nevşehir’de eğitim görevlisi başvuruları başladı

Nevşehir’de spor branşlarında Bakanlık bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacak. 15 Kasım 2022 Salı 10:53 25 0A + A – Yazdır Nevşehir’de spor branşlarında Bakanlık bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacak.

EYS Kapsamında Antrenör Başvuruları Başlıyor Bakanlık ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 1 Ekim 2022 tarihinde “İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılarak, fiziksel ve zihinsel kapasitelerinin geliştirilmesi, spor kültürünün oluşturulması ve spor aracılığıyla öğrencilerin sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla” “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” imzalandı.

Söz konusu protokol kapsamında Türkiye genelinde en az 1000 okulda Beden Eğitimi ve Oyun derslerinde spor dalı eğitimlerinin verilmesi kararlaştırılmış olup, 2022-2023 eğitim öğretim yılında atletizm, badminton, basketbol, boks, bocce, cimnastik, dart, eskrim, futbol, futsal, floor curling, güreş, halk oyunları, hentbol, judo, karate, kick boks, masa tenisi, muay thai, okçuluk, satranç, taekwondo, tenis, voleybol ve wushu olmak üzere toplam 26 spor dalında eğitimler yapılacak.

Söz konusu protokol kapsamında gerçekleştirilecek olan kursları yürütecek olan antrenörlerin görevlendirilmesi ve aldıkları görev karşılığında kendilerine ek ders ücretlerinin ödenmesi EYS (Eğitim Yönetim Sistemi) kapsamında gerçekleştirilecek  Protokol kapsamında görevlendirilecek olan antrenörlerin “İlgili spor dalında en az 2. Kademe Antrenörlük Belgesine Sahip olması, 2. kademe antrenörlük belgesine sahip olan yeterli sayıda antrenöre ulaşılamaması durumunda, spor bilimleri alanından mezun olup, transkriptinde ilgili spor dalında en az bir dönem uygulama eğitimi aldığını belgelendiren” kişilerden seçilmesi esastır.

Ayrıca akran rehberliği programı için psikoloji ve pdr mezunu olan eğiticiler içinde başvuru açıldı.  İstenen Belgeler  Vesikalık Fotoğraf (JPEG formatında)  Eğitim Mezuniyet Belgesi(Aslı veya E-Devlet’ten barkodlu çıktısı)  Kademeli / Kıdemli Antrenörlük Belgesi(İlgili Branşta en az 2.kademe)(Spor Alanı)  Başvuruyu yapacak olduğu alan ait diğer belgeler  Sabıka Kaydı(E-Devlet’ten)  Sosyal Güvenlik Kurumunda Kaydı Olup Olmadığına Dair SGK Tescil Ve Hizmet Dökümü  Varsa; Pedagojik formasyon belgesi  Son 5 yıl içerisinde uluslararası bir müsabakada alınan antrenörlük görevini gösterir belge  Son iki yılda alanında seminere katılım belgesi  Yabancı Dil Belgesi (son 5 yıl içerisinde en az 50 puan ve üzeri)  Alanında Milli Sporcu Belgesi  Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan eğitim görevlisi adayları için;  Kurumlarından alacakları izin belgesi  Kurumlarında ek ders alıyorlar ise ek ders saatini ve tabi oldukları mevzuat çerçevesinde almaları mümkün olan azami ek ders saatini gösterir belge  Antrenörlerin İlgili spor dalında en az 2. Kademe Antrenörlük Belgesine Sahip olması, 2. kademe antrenörlük belgesine sahip olan yeterli sayıda antrenöre ulaşılamaması durumunda, spor bilimleri alanından mezun olup, transkriptinde ilgili spor dalında en az bir dönem uygulama eğitimi aldığını belge.

Başvuru tarihleri:  17 Kasım 2022 ile 22 Kasım 2022 tarihleri arasında başvurular alınacak.

NOT: Başvuru için istenen evraklarının asıllarının yanında pdf formatında, fotoğraflarının jpeg formatında getirilmesi gerekmekte. Eksik olması durumunda başvuru yapılamayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.