Hava Durumu

“Her seçim öncesinde Ticaret Odası bir balon uçuruyor”

“Her seçim öncesinde Ticaret Odası bir balon uçuruyor” NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı, İş İnsanı Yüksel Babaoğlu oda başkanı ve yönetiminin her seçim öncesinde bir balon uçurduğunu, bu balonların da bir bir patlamaya devam ettiğini dile getirdi. Babaoğlu, “Bizi tanıyanlar bilir. Biz kolay kolay söz vermeyiz ama verdiğimiz sözü de yerine getiririz.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2022 08:07
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2022 08:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
“Her seçim öncesinde Ticaret Odası bir balon uçuruyor”

“Her seçim öncesinde Ticaret Odası bir balon uçuruyor”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı, İş İnsanı Yüksel Babaoğlu oda başkanı ve yönetiminin her seçim öncesinde bir balon uçurduğunu, bu balonların da bir bir patlamaya devam ettiğini dile getirdi.

Babaoğlu, “Bizi tanıyanlar bilir. Biz kolay kolay söz vermeyiz ama verdiğimiz sözü de yerine getiririz. Son dönemlerde Ticaret ve Sanayi odamızın kötü bir alışkanlığı oldu. Her seçime girerken ticaret odamız bir balon uçuruyor. Üç dönem önce Göre yolu üzerindeki Külliyenin de bulunduğu alanda bizim arazimiz var ve oraya bir yabancı yatırımcı bulundu. O zaman bende yönetimdeydim. 5 bin insana iş istihdamı sağlanacağı belirtildi. Dubai tarzında bir yatırım olacağı belirtildi. Hatta Dedeman otelde toplantılarda yapıldı. O dönemin siyasetçileri dediler ki sizin ifade ettiğiniz şirket sahtekar ve sizin bahsettiğiniz işi yapacak güçte değiller uyarısında da bulundular. O dönemi Nevşehir halkı hatırlar, siyasilerle ticaret odası arasında bir sürtüşme de yaşanmıştı. Başkanımız söyledi diye bizde inanmıştık. Seçim bitti o yatırımcılar kayboldular ortadan. Ondan sonraki seçimde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 710 tane üyemizi topladık. Onlara biz size iş yeri yaptıracağız dedik. Ucuz maliyetli ve uzun vadeli olacak dedik. Söz veren başkan bizde yöneticileriz insanlar da inandı. Bu insanlar bize para yatırdılar. Seçim bitti ve bu sözde unutuldu. Halbuki yeni terminal ile Çardak yolu üzerinde hazineye ait bir arazi vardı. Göre belediye başkanı da bu projeye destek verdi. Arizi de hazırdı. Ama bu sözde orada kaldı. Bu konuda mağdur olan bir üyemiz geçtiğimiz günlerde yanıma geldi. Bu projeyle ilgili yatırılan paranın bugün dolar bazında eridiğini, odanın bu parayı faize yatırmasına rağmen kendi paralarının hiç olduğunu ifade etti. O 710 kişiyi yeniden çağırsınlar ve bu konuda neden mağdur edildiklerinin gerekçelerini açıklasınlar. Bu konuda bende bizzat başvuruda bulundum iş yeri yapılması için. Ancak iş insanlarımız bu konuda mağdur edildiler. Bu balonda patladı. Bu nedenle bende ticaret odasında bir yönetici olarak konuya olan tepkimi dile getirmek için yönetimden istifa ettim. 2.5 yıl oldu. Ticaret odası bu projede de başarısız oldu. Ve benim elimden gelen de istifa etmekti. Ettim de. Şimdi üçüncü balonda patlamak üzere. Avanos’a organize sanayi bölgesi yapılacak dendi. Orası Nevşehir için önemli bir bölge. Turizm potansiyeli yüksek bir bölge. Dediğim çıkıyor gibi. Alan başkanlığı o bölgeye organize sanayi bölgesi olmaz demiş diye duyuyorum. Ben başkan adayıyım. Derinkuyu’ya da oraya da, buraya da sanayi yaptıracağım derim. Ama yapım gereği böyle boş vaatlerde bulunmam. Çünkü o göreve geldiğinizde bunun hesabını üyelerimiz mutlaka soracaktır, sorar da” ifadelerinde bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.