Hava Durumu

EĞİTİM

Kapadokya bölgesi tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dünya gündeminden hiç düşmemektedir. Bir yanda el sanatlarıyla gelir elde ederken diğer yanda atlı gezintiler yaparak insanlarımıza büyük hizmet etmekle birlikte bölgemize gelen yerli ve yabancı turistleri memnun etme mutluluğunu yaşamaktadır. Aynı zamanda gök yüzünde yüzlerce balonlar havalanırken en güzel fotoğrafı nasıl çekerim diye insanlar balon turuna katılmaktadırlar. Bu

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2020 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2020 17:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
EĞİTİM


Kapadokya bölgesi tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dünya gündeminden hiç düşmemektedir. Bir yanda el sanatlarıyla gelir elde ederken diğer yanda atlı gezintiler yaparak insanlarımıza büyük hizmet etmekle birlikte bölgemize gelen yerli ve yabancı turistleri memnun etme mutluluğunu yaşamaktadır. Aynı zamanda gök yüzünde yüzlerce balonlar havalanırken en güzel fotoğrafı nasıl çekerim diye insanlar balon turuna katılmaktadırlar. Bu çabalar ferdi mücadelelerle yapılmaktadır bundan dolayı bölge halkını kutluyorum. Tarihi ve kültürel zenginliklerimize ne kadar çok sahip çıkarsak gelecek nesillerimizde bilgi zenginliğine o kadar çok sahip olmuş olurlar.
Bir yanda dünya mirasını korumak için her gün yeni bir kanun çıkarırken diğer yanda kanunsuz yapılaşmalar yıllarca mahalli yöneticiler tarafından göz yumularak çarpık yapılaşmayla bu günlere gelindi. Ne yazık ki vatandaşta bu çarpık yapılaşmanın bir parçası olmak için can attı çünkü bir oda bir kat bir çatı katı kazanıp daha çok para kazanma hayaliyle kanunları çiğneyerek elindeki parayı harcadığı gibi daha çabuk işletmeye açmak için bankalara borçlanarak inşaatını bitirdi. Olmadı birde devlet imar affı bahanesiyle müracaat açarak vatandaşın kanunsuz yapılaştığını tescil etmek için kendini belgeletti yani vatandaş kendi kendini şikâyet etmiş oldu.
Bu düzensiz işler yapılırken belediye başkanları ve personeli ne yapıyorlardı onların hiç mi suçu yok , inşaatlar yapılırken neden engel olmadılar da bugün vatandaşın yapmış oldukları yerleri teker teker yıkıyorlar. Belediye başkanları bu konuda niçin yargılanmıyorlar vatandaş kadar onlarda suçlu değil mi?
Diğer yanda Kapadokya’nın merkezinde yer altı şehrinin bulunduğu yer olan Avanos-Özkonak ziyaret dağında Kanadalı şirket altın aramak için çalışmalara başladı kötü yanı bu. İyi yanı ise Avanos İYİ parti ilçe başkanı Gökçen Akerin başını çekmesiyle başlatıp bütün siyasi partilerle hep bir ağızdan hükümete karşı tavır alarak siyanüre hayır demeleri, bu önemli bir gelişmedir.
İşte eğitimin, ahlakın ,dürüstlüğün önemi burada önemli . Kanun kişilere göre değil kişiler kanuna göre hareket etmeli. Çocuklarımıza kanunlar çerçevesinde nasıl bir eğitim verirsen öyle yetişir. Küçük yaşta öğrendiğini büyüyünce onda görebilirsin. Eğitim , Eğitim ,Eğitim ..

Mehmet DİLARİ
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.