Hava Durumu

Topluma katkı, çalışan bağlılığını güçlendiriyor

Sosyal Sorumluk ve Gönüllülük 2023 Listesi, Great Place To Work® ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği iş birliği ile açıklanacak Gönüllülük, zenginliği paylaşabilmeyi ifade eden hayırseverliğin ötesinde insanın zamanını, bilgisini ve gönlünü paylaşabilmesidir. Önemli olan sadece bağış yapmak değil, kaynakların etkin kullanımını sağlayarak çözüm üretebilmektir.   Çeşitli sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak özel sektör

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2023 09:47
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2023 09:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Topluma katkı, çalışan bağlılığını güçlendiriyor

Sosyal Sorumluk ve Gönüllülük 2023 Listesi,

Great Place To Work® ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği iş birliği ile açıklanacak

Gönüllülük, zenginliği paylaşabilmeyi ifade eden hayırseverliğin ötesinde insanın zamanını, bilgisini ve gönlünü paylaşabilmesidir. Önemli olan sadece bağış yapmak değil, kaynakların etkin kullanımını sağlayarak çözüm üretebilmektir.

 

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak özel sektör çalışanlarının sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olmasını destekleyen Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ile Great Place To Work®, iş birliklerini bu yıl da sürdürecekler. Organizasyonların herkes için harika iş yerleri haline gelmesine yardımcı olarak daha iyi bir dünya inşa etme misyonuna sahip Great Place To Work® ve ÖSGD’nin  25 Mayıs 2023 tarihinde açıklayacağı En İyi İşverenler™ Sosyal Sorumluluk & Gönüllülük Listesi’ne aday olmak isteyen ve sertifikalı olmayan organizasyonların 13 Şubat tarihine kadar sertifika sürecine katılmaları, sertifikalı olanların ise 10 Mart tarihine kadar geçerli Great Place To Work® Sertifikası™ sahibi olması gerekiyor.

 

Eyüp Toprak: “Dünya değişiyor ancak İNSAN’ın önemi giderek daha fazla anlaşılıyor”

İş koşulları ve iş modelleri değişse de İNSAN’ın odak noktasında kalmayı sürdüreceğini belirten Great Place To Work® Türkiye CEO’su Eyüp Toprak, “Great Place To Work® olarak tüm faaliyetlerimizi, daha iyi bir dünya oluşturma misyonuna uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Koşullar değişse de, organizasyonlarda hala en önemli konu insan. Harika çalışan deneyimi içerisinde pek çok önemli kriter barındırıyor ve ‘yararlı olma’ duygusu da bunlardan biri. Bu duygu da, parasal karşılık beklemeden bir amaca bağlanma, içinde bulunduğu topluma bir değer katma ile tatmin edilebiliyor. Yapılan sayısız araştırma, çalışanların, çalıştıkları işlerin yanı sıra gönüllü çalışmalara katılarak hayatlarında önemli değişikliklere neden olduğunu gösteriyor. Motivasyon ve işe bağlılık artıyor, manevi huzur elde ediliyor, özgüven gelişiyor, yeni beceriler, yeni bir çevre ve arkadaşlıklar edinilebiliyor, eğlenceli vakit geçirirken toplumda fark yaratılabiliyor. İşbirliği yaptığımız ÖSGD, özel sektörün nitelikli insanlarının bilgi ve birikimini gönüllü olarak harekete geçirerek toplumsal sorunların çözümüne katkıda bulunmaları için çalışıyor ki bu, Great Place To Work®’un daha iyi bir dünya misyonuyla birebir örtüşüyor. İşbirliğimizi bu yıl da devam ettirmekten memnuniyet ve gurur duyuyoruz” dedi.

 

Pınar Ilgaz: “Ölçülen ve ödüllendirilen davranışlar yaygınlaşır!”

Ölçülmeyen performansın geliştirilemeyeceğini, ölçülen ve ödüllendirilen davranışların ise yaygınlaştığını belirten ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ilgaz, “ÖSGD olarak gönüllülüğün kalıcı bir şekilde desteklenmesi ve ülkedeki iyi yönetişim uygulamalarının geliştirilmesini hedefliyoruz. ÖSGD Gönülden Ödüller sürecini yıllardır sürdürüyor ve toplumda gönüllüğün teşvik edilmesi için önemli bir araç olduğunu görüyoruz. Derneğimiz, ülkemizde yetişmiş profesyonelleri bünyesinde barındıran üye şirketlerin insan kaynaklarını yönlendirerek, teşvik ederek ve gönüllülüğe özendirerek bir yandan profesyonellerin bu kazanımlardan faydalanabilmelerini sağlıyor. Gönülden Ödüller sürecimizde 4 farklı kategoride ödüllendirilecek davranışları ölçümlerken üç temel prensip üzerine odaklanıyoruz: Sürdürülebilir olması, etki ve fark yaratması, yaratıcılık ile yenilikçilik içermesi. Great Place To Work® Türkiye ile iş birliğimiz çerçevesinde kriterlerimizin En İyi İşverenler™ Sosyal Sorumluluk & Gönüllülük Listesi değerlendirmesinde yer alması, fark yaratan organizasyonların belirlenmesinde önemli rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

 

Great Place To Work® hakkında

Great Place To Work®, işyeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda uzman küresel otoritedir. 1992’den beri dünya çapında 100 milyondan fazla çalışanın dahil olduğu Trust Index™ anketinden elde edilen derin analizler, harika bir iş yeri deneyimini neyin oluşturduğunu tanımlıyor. Her şeyin temelinde Güven vardır. Great Place To Work®, tüm çalışanlar için yüksek güvene dayalı bir iş deneyimi yaratarak organizasyonların kültürlerini ölçmelerine ve daha iyi iş sonuçları üretmelerine yardımcı oluyor. Kurum kültürü ve çalışan deneyimi analiz platformu Emprising®, liderlere veri ve insan odaklı kararlar verebilmeleri için ihtiyaç duydukları anketler, gerçek zamanlı raporlama ve içgörüler sağlıyor. Great Place To Work® aynı zamanda Great Place To Work-Certified™ şirketleri ve Türkiye’nin En iyi İşverenler Listeleri’nin yanı sıra sektörel, bölgesel listeler açıklayarak çalışan deneyiminin en iyiler ile kıyaslayabileceğiniz benzersiz veri içerikleri sunuyor. Great Place To Work®’ün misyonu, organizasyonların herkes için harika iş yerleri haline gelmesine yardımcı olarak daha iyi bir dünya inşa etmek.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.