Hava Durumu

YAZAR AYTEKIN’DEN YAZARLARIN OKUMA ALIŞKANLIKLARI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Yazar ressam Osman Aytekin Derinkuyu Yazıhüyük beldesinde öğrencilerle biraraya geldi. Yazar Aytekin Yazıhüyük Gazi Ortaokulu konferans salonunda “Okuma Alışkanlığı ve Yazarların Okuma Alışkanlıkları” konulu söyleşide bulundu. Aytekin öğrencilere yazarlığı nasıl başladığını aktardığı konuşmasında, “ilk yazılarım 1983 yılında ulusal gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başladı. İlk kitabım olan “Nefesimiz Gül Bahçesi” denemelerimin, makalelerimin, edebi incelemelerimin ve sanat

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2023 21:22
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2023 21:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
YAZAR AYTEKIN’DEN YAZARLARIN OKUMA ALIŞKANLIKLARI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Yazar ressam Osman Aytekin Derinkuyu Yazıhüyük beldesinde öğrencilerle biraraya geldi.

Yazar Aytekin Yazıhüyük Gazi Ortaokulu konferans salonunda “Okuma Alışkanlığı ve Yazarların Okuma Alışkanlıkları” konulu söyleşide bulundu. Aytekin öğrencilere yazarlığı nasıl başladığını aktardığı konuşmasında, “ilk yazılarım 1983 yılında ulusal gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başladı. İlk kitabım olan “Nefesimiz Gül Bahçesi” denemelerimin, makalelerimin, edebi incelemelerimin ve sanat yazılarımın yer aldığı bir kitaptır ve 2000 yılında yayınlandı. Bugüne kadar araştırma, inceleme, roman, çizgi roman, öykülerim kitap haline geldi. Son yıllarda da çocuk Edebiyatına yöneldim. Çocukların seviyelerine uygun öyküler yazıyorum. “Dedi.
Okuma alışkanlığı üzerinde duran Aytekin,” kendinizi yetiştirmek için temel okur yazarlıktan işlevsel okuryazarlığa geçmelisiniz. Temel okur yazarlık eğitim ve başarıya dayalıdır,işlevsel okur yazarlık ise kişisel gelişime dayalıdır. Kendinizi geliştirmek için severek çok kitap okumalısınız.” Dedi. Yazar Aytekin yazar ve şairlerin okuma itiyatlarından söz ettiği konuşmasında Mehmet Akif, Necip Fazıl, Cemil Meriç, Orhan Okay, Erhan Bener, Ömer Lekesiz ve Sultan II Abdulhamit’in, Fatih’in, Yavuz Sultan Selim’i, III Sultan Ahmet’i ve II. Murat’ı kitaplara olan merakı ve alışkanlıkları üzerinde durdu.
Söyleşi sonrası Yazar Aytekin öğrencilerin sorularını cevapladı daha sonra kitaplarını imzaladı.
Yazar Aytekin Okul Müdürü Ekrem Can, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.