Hava Durumu

NEVÜ’de ‘Geleceğini Uyuşturma’ semineri düzenlendi

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN, ÜNİVERSİTEDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİ BAĞIMLILIKLARLA İLGİLİ BİLGİLENDİRMEK VE FARKINDALIĞI ARTTIRMAK AMACIYLA YAPILAN SEMİNERLERİN BEŞİNCİSİ OLAN ‘GELECEĞİNİ UYUŞTURMA’ KONULU SEMİNER DÜ

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2022 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2022 16:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
NEVÜ’de ‘Geleceğini Uyuşturma’ semineri düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından, üniversitede eğitim gören öğrencileri bağımlılıklarla ilgili bilgilendirmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan seminerlerin beşincisi olan ‘Geleceğini Uyuşturma’ konulu seminer düzenlendi.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Polisi-Narkolog Koray Küçükuslu’nun konuşmacı olarak katıldığı seminerin açılış konuşmasını yapan Bağımlılıkla Mücadele Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Veysel Şirvan Çetin, Bağımlılık Koordinatörlüğü olarak gençleri bağımlılıkla ilgili bilgilendirmek için Ocak ayından bu yana birçok etkinlik düzenlediklerini belirtti. Çetin; “Bu seminerlerin size ve çevrenize yararlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Nevşehir özelinde uyuşturucu verilerini paylaşan Koray Küçükuslu, uyuşturucu maddeyi bırakmanın zor olduğunu, maddeye başlayanların yüzde 95’inin bırakamadığını, dolayısıyla bu maddelere gençlerin hiç başlamaması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Madde kullanımının belirtileri hakkında bilgi veren Koray Küçükuslu, narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı, kullanımı ve etkileri, narkotik maddeler nelerdir, uyuşturucu satılan yerler ve kullanım mekanları, uyuşturucu suçlarında yasal durum, madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele merkezleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Panelin sonunda, Bağımlılıkla Mücadele Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Veysel Şirvan Çetin, Polis Memuru Koray Küçükuslu’ya sunumu için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.