Hava Durumu

NEVÜ’de çevrimiçi seminer düzenlendi

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) BÜNYESİNDE HİZMET VEREN KAPADOKYA TEKNOPARK TARAFINDAN, ‘YAPAY ZEKÂ TEKNOLOJİLERİ, NÖRAL DİL MODELLERİ VE CHAT GPT’ KONULU ÇEVRİM İÇİ SEMİNER GERÇEKLEŞT

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2023 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2023 00:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
NEVÜ’de çevrimiçi seminer düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) bünyesinde hizmet veren Kapadokya Teknopark tarafından, ‘Yapay Zekâ Teknolojileri, Nöral Dil Modelleri ve Chat GPT’ konulu çevrim içi seminer gerçekleştirildi. Seminer, CAPPIN2C Kuluçka Merkezi’nde girişimcilik faaliyetleri yürüten Yapay Zekâ Yazılım Uzmanı Ahmet Temiz tarafından verildi.

Yapay zeka teknolojilerinin bilimi rehber edinen, üreten ve kendini geliştirenler için fırsat olduğunu belirten NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Yapay zekâ teknolojilerinde son zamanlarda çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Metinsel tanımlardan görüntü oluşturan ya da diyalog konusunda uzmanlaşmış sohbet robotları son günlerde öne çıkıyor. Türkiye’nin de yapay zekâ konularında uluslararası arenada süren mücadeleye katılması büyük önem taşıyor. Bugün Kapadokya Teknopark olarak yapay zekâ alanında çalışmak isteyen yazılımcılara yönelik teknik bir seminer gerçekleştirdik, bu alanda yeni eğitimler de planlamış bulunuyoruz.” dedi.

Seminerde; yapay zekanın ne olduğu, nöral ağ modelleri, nöral dil modelleri, Chat GPT’nin kullanım alanları anlatıldı ve yapay zekâ alanında çalışmak isteyen yazılımcılar için başlangıç araçları tanıtıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.