Hava Durumu

Bilim ve Fikir Festivali proje başvuruları başladı… Liseli gençler fikir ve projeleriyle yarışacak…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi iş birliği ile lise öğrencilerini fikir ve proje üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 9. Bilim ve Fikir Festivali, 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Bu yıl, “Senin Fikrin Senin İcadın” sloganıyla gerçekleşecek festivalde tüm kategorilerde toplam 300 bin TL’lik ödül sahiplerini bulacak. “Türkiye’nin ilk

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2023 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2023 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Bilim ve Fikir Festivali proje başvuruları başladı… Liseli gençler fikir ve projeleriyle yarışacak…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi iş birliği ile lise öğrencilerini fikir ve proje üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 9. Bilim ve Fikir Festivali, 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Bu yıl, “Senin Fikrin Senin İcadın” sloganıyla gerçekleşecek festivalde tüm kategorilerde toplam 300 bin TL’lik ödül sahiplerini bulacak. “Türkiye’nin ilk bilim ve fikir festivali” niteliğindeki festivale katılmak isteyen öğrenciler, 10 Mart 2023’e kadar başvuruda bulunabilecek.

 

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile bu yıl 9’uncusu düzenlenen Bilim ve Fikir Festivali proje başvuruları başladı. “Türkiye’nin ilk bilim ve fikir festivali” niteliğindeki festivale katılmak isteyen öğrenciler, 10 Mart 2023’e kadar başvuruda bulunabilecek.

 

Festival, 25-26 Mayıs’ta düzenlenecek

 

Lise öğrencilerini fikir ve proje üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 9. Bilim ve Fikir Festivali, bu yıl 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

 

Üç kategoride yarışılıyor

 

“Senin Fikrin Senin İcadın” sloganıyla gerçekleşecek festival, önceki yıllarda olduğu gibi daha çok fikri ve daha çok genci kucaklamayı hedefliyor. Lise öğrencilerinin Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji ile Sağlık Bilimleri alanlarında proje danışmanlarının gözetiminde yaratıcı projeler geliştirmesi ve bilimsel çalışmalar yapmasını teşvik etmek; çok yönlü düşünebilme ve girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

 

Toplam 300 bin TL’lilk ödül verilecek

 

Festivalde tüm kategorilerde toplam 300 bin TL’lik ödül sahiplerini bulacak. Her kategoride ayrı olmak üzere birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon, tüm kategoriler arasında 1 projeye BFF Özel Ödülü verilecek.

 

Dereceye giren projelere patent desteği verilecek

 

Öte yandan dereceye giren projelere patent ve burs desteği sağlanacak. Ayrıca tüm proje sahiplerine Üsküdar Üniversitesi Kütüphane Kartı verilecek.

 

Lise öğrencileri festivalde projelerini yarıştırıyor

 

Üsküdar Üniversitesi Bilim ve Fikir Festivali, önceki yıllarda lise öğrencilerinin sosyal, sağlık, fen bilimleri ve eğitim alanında karşılaşılan sorunların yanı sıra sosyal hayatta yaşanan problemlere ilişkin çözümler getiren projelerini eğlenceli bir ortamda sunarak fikirlerini yarıştırmasına imkan sağladı. Her yıl daha da çok ilgi gören festivalde birbirinden ilginç fikirler yarışırken; gençler üretmenin ve keşfetmenin mutluluğunu, eğlenceli, renkli ve keyifli bir yarışma ortamında deneyimledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.