Hava Durumu

ACIGÖL 4 TEMMUZ VE TUZ KÖY İLK VE ORTAOKULLARINDA KİTAP SEVİNCİ

Yazar Osman Aytekin Acıgöl 4 Temmuz Ortaokulu ve İlkokulu ile Gülşehir İlk ve Ortaokullarında kitap kültürü üzerine söyleşide bulundu. Yazar Aytekin 4 Temmuz Ortaokulu Konferans salonunda İlk ve Ortaokul öğrencilerine hitap etti. Aytekin, “devlet adamlarından Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Sultan II. Abdulhamit ve daha pek çok Türk büyükleri kitaplara, kitap okumalarına önem

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2023 21:55
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2023 21:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
ACIGÖL 4 TEMMUZ VE TUZ KÖY İLK VE ORTAOKULLARINDA KİTAP SEVİNCİ

Yazar Osman Aytekin Acıgöl 4 Temmuz Ortaokulu ve İlkokulu ile Gülşehir İlk ve Ortaokullarında kitap kültürü üzerine söyleşide bulundu.

Yazar Aytekin 4 Temmuz Ortaokulu Konferans salonunda İlk ve Ortaokul öğrencilerine hitap etti. Aytekin, “devlet adamlarından Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Sultan II. Abdulhamit ve daha pek çok Türk büyükleri kitaplara, kitap okumalarına önem verdiler. Başarıların sırrı çok ve düzenli kitap okumak ve çok çalışmakla mümkündür. Hz. Mevlana, İbni Sina, Edison, İmam Malik hazretleri, Ömer Nasuhi Bilmen, Nevebi, İbni Rüşt, Ahmet Mithat Efendi, Mehmet Akif, Cemil Meriç, Hilmi Ziya Ülken ve daha niceleri kitaplara çok değer vermişler ve önemli kişiler olmuşlardır. Başarının sırrı çok çalışmaktır. Dünyada pek çok ünlü yazar ve sanatçı çok sıkıntılar, çok acılar çekmişlerdir. Mesela Agatha Ciristie yazma güçlüğü çeken biridir. Yazılarını dikte ettirmiş, yazdırmış ve yayınlamıştır. Mark Twain uykusuzluk çeken biriydi. Nazım Hikmet  peyaz pantolon giyerdi ve ilham geldiğinde notları pantolonuna yazardı. James Joyce takıntılı bir yazardı. Orhan Kemal bulaşıkcılık yaptı, matbağada, çırcır fabrikasında çalıştı. Yazarlar ve Sanatçılardan bazıları çok zor yollardan geçtiler. Onları başarılı yapan çok çalışmaları, çok okumaları ve bitmek bilmeyen azimleriydi. Sizlerde hem derslerinizde başarılı olmak hem de kültürlü olmak için çok okumalı ve çok çalışmalısınız.”Dedi.
Yazar Aytekin söyleşi sonrası öğrencilerin yazarlık ve kitaplarla ilgili sorularını cevapladı. Daha sonra ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik kitaplarını imzaladı.
Aytekin, Acıgöl 4 Temmuz Ortaokulu Müdürü Hüseyin Özdemir, Müdür Yardımcısı Mustafa Keleş, Acıgöl 4 Temmuz İlkokulu Müdürü Halit Cenk Yüksel, Müdür Yardımcısı Gökhan Gültekin, Gülşehir Tuzköy İlk ve Ortaokul Müdürü Ahmet Coşkun, Ortaokul İngilizce öğretmeni Ahmet Polat, bütün öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.