Hava Durumu

Türkiye’de İş Dünyası dergisi, iş adamlarını Düsseldorf’ta bir araya getirdi

İHLAS MEDYA GRUBUNUN BÜNYESİNDEKİ TÜRKİYE’DE İŞ DÜNYASI DERGİSİ, YATIRIM YAPMAYI PLANLAYAN İŞ ADAMLARINI VE TİCARET ELÇİLERİNİ ALMANYA’DA İKİNCİ KEZ BU

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2023 13:48
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2023 13:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Türkiye’de İş Dünyası dergisi, iş adamlarını Düsseldorf’ta bir araya getirdi

İhlas Medya Grubunun bünyesindeki Türkiye’de İş Dünyası dergisi, yatırım yapmayı planlayan iş adamlarını ve ticaret elçilerini Almanya’da ikinci kez buluşturdu. Derginin Avrupa için hazırladığı “Almanya’da İş Dünyası” özel sayısı da okurlarıyla buluştu.

Türkiye’de İş Dünyası dergisi, ATİAD iş birliğinde Almanya’daki Türk yatırımcılar ile Türkiye’den Almanya’ya yatırım yapmayı planlayan iş adamları ve bu konuda onlara yardımcı olan ticaret elçilerini Almanya’da ikinci kez bir araya getirdi. İş dünyasını Düsseldorf’ta aynı çatı altında toplayan derginin, tüm Avrupa için hazırladığı “Almanya’da İş Dünyası” özel sayısı da okurlarıyla buluştu. 8 Mart Dünya Kadınlar günü gibi anlamlı bir günde gerçekleşen toplantının ana teması ise “Kadın Gücü” oldu.

“Almanya’da İş Dünyası” dergisi de okuyucularıyla buluştu

İhlas Medya Grubu’nda ekonomi yayıncılığına yön verme hedefiyle yola çıkan ve mottosunu “Yaşanabilir Bir Dünya İçin Ekonomi” olarak belirleyen Türkiye’de İş Dünyası dergisi, başarısını uluslararası arenaya taşıdı. Yılda bir kez yayımlanan “Almanya’da İş Dünyası” özel sayısı geçtiğimiz yıl ilk kez Köln’de geniş katılımlı ve görkemli bir buluşmaya imza atmıştı. Bu yıl ise geçtiğimiz yıldan aldığı güçle Almanya’nın kongre ve fuar kenti Düsseldorf’ta iş adamlarını aynı çatı altında buluşturan derginin tüm Avrupa için hazırladığı “Almanya’da İş Dünyası” da okuyucularıyla buluştu. Dergide Türkiye ile Almanya arasındaki iş hacmi, Almanya’ya giden bazı Türk kuruluşlarının kısa sürede dünya markası olma serüveni, Türkiye ve Almanya arasındaki iş birlikleri ve hidrojen gibi iki ülkeyi de yakından ilgilendiren konular yer alırken, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için de ayrı bir parantez açıldı. “Dünyayı kadınlar kurtaracak” mottosuyla hareket eden dergide, toplantının ana temasını ise günün anlam ve önemine binaen kadınlar oluşturdu.

“Kadınlarımızı ön planda tuttuk”

Türkiye’de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak, “Dergimizde ve gerçekleştirdiğimiz toplantılarda bugüne kadar kadınlara hep pozitif ayrımcılık yaptık. Öyle ki bugüne kadar kapaklarımızda ve söyleşilerimizde hep kadının gücünden ve başarı hikayelerinden bahsettik. Bugün de 8 Mart gibi anlamlı bir günde başarılı iş adamlarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Dergi ekibi olarak kadınlarımızı hep ön planda tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yaraları hep birlikte sarıyoruz”

Ayşegül Gökçen Karaarslan ise Türkiye’den gelen yatırımcılarla beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Almanya’da İş Dünyası dergisinin bu yılki toplantısını Düsseldorf’ta yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu eyalette toplamda 4 başkonsolosluk bulunmakta. Bunlardan bir tanesi Düsseldorf’ta. Son dönemde depremle ilgili çok fazla faaliyetlerimiz oldu. Buradaki toplumu organize ederek oluşan yardımları Türkiye’ye aktarmak açısından fazlaca uğraş verdik. KGB eyaleti yöneticileri deprem sürecince başkonsolosluklarımıza gerçekten çok büyük destek verdiler. Bunlardan bir tanesi MESSE. Bize ofisiyle ve çalışanları ile birlikte Düsseldorf’da çok büyük bir alan verdiler. Bunun yanı sıra havaalanlarında ücretsiz alan tahsis ettiler. Maliye Bakanlığı vergi kolaylığı sağladı. Biz bunlardan büyük mutluluk duyuyoruz ve büyük güç alıyoruz. Yarın buranın parlamentosunda 4 farklı siyasi partinin hepsinin birleştiği Türkiye ve Suriye depremleri üzerine orta vadeli yardımların kararlaştırılacağı çok önemli bir oturum olacak. Büyük bir acı yaşadık, yaraları hep birlikte sarıyoruz. Ayrıca tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

“Birlikten güç doğar”

ATİAD Başkanı Av. Aziz Sarıyar da ATİAD olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikte ödül aldıklarını hatırlatarak, “2023’te tekrar bir lansman yapılacağını duyunca neden Düsseldorf’ta yapmayalım diye düşündük. Birlikten güç doğar dedik ve iş dünyasındaki önemli isimleri bir yerde buluşturalım, fikir alışverişinde bulunalım istedik. Bizler ATİAD’ı tanıtalım, sizler ise ATİAD’ı tanıyın istedik. ATİAD, Düsseldorf merkezli bir oluşum. Geçtiğimiz günlerde ATİAD’ın 30’uncu yılını kutladık. Zamanında buradaki iş dünyası tarafından kimya, bankalar, medikal ürünler, yazılım, danışmanlık gibi çok renkli sektörleri içinde barındıran bir kuruluşuz. Almanya’daki Türk kökenli iş adamlarına baktığımızda yaklaşık 55 milyar Dolar ciro yapan bir iş dünyası var. Bunun çoğunluğuna ve ekonomiye yön veren sektörler bizim üyelerimiz” ifadelerini kullandı.

“700 firmanın şirketleşmesine yardımcı olduk”

NRW Global Business Türkiye Temsilcilik Müdürü Adem Akkaya ise, “Biz de NRW global olarak kadınların sözünün ağırlıklı olduğu bir kurumuz. 15 yıldır Türkiye’deki ofisimizde faaliyette bulunup Türkiye ile Kuzey Ren Westfalya arasındaki 700 kadar firmanın şirketleşmesine yardımcı olmuşuz. Türkiye için burası çok önemli bir yer. 1960’larda işçi göçünün merkezinde yer almış. Buradaki idareciler Türkiye’den daha fazla yatırımcı gelmesini ve kültürel ilişkilerin artmasını istiyorlar. Türkiye ile Almanya ilişkileri büyümeye devam ediyor. 7 binin üzerinde Alman firması Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Bu sayı ilerleyen zamanlarda daha da artacak” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.