Hava Durumu

Toplumun Sürdürülebilir Kalkınma Kavramının Uygulanmasında Medya

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi’nde UNESCO Gazetecilik ve İletişim Bölümü ve Almatı’daki UNESCO Kümelenme Bürosu’nun desteğiyle, uluslararası Farabi Okumaları çerçevesinde «Sürdürülebilir Kalkınma için Uluslararası Gazetecilik Eğitim Modelleri» (MTIJ) adlı VII Uluslararası Bilimsel ve Pratik Konferans düzenlendi. Konferans çevrimdışı ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Konferans sırasında aşağıdaki güncel konular tartışıldı: Gazetecilik Eğitimi için Dijital Stratejiler; Hayat Boyu Öğrenme

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2023 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2023 12:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Toplumun Sürdürülebilir Kalkınma Kavramının Uygulanmasında Medya

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi’nde UNESCO Gazetecilik ve İletişim Bölümü ve Almatı’daki UNESCO Kümelenme Bürosu’nun desteğiyle, uluslararası Farabi Okumaları çerçevesinde «Sürdürülebilir Kalkınma için Uluslararası Gazetecilik Eğitim Modelleri» (MTIJ) adlı VII Uluslararası Bilimsel ve Pratik Konferans düzenlendi. Konferans çevrimdışı ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Konferans sırasında aşağıdaki güncel konular tartışıldı:
Gazetecilik Eğitimi için Dijital Stratejiler; Hayat Boyu Öğrenme ve yeni medya meslekleri: piyasanın dikte ettiği şeyler; Modern eğitimin dijital ortamı; Eğitimde bir açık etkileşim biçimi olarak toplu açık çevrimiçi kurslar; Modern gazetecilerin faaliyetlerinde etik göstergeler; Eğitim teknolojilerinin kapsayıcılığı ve tasarım değişiklikleri; Toplumun sürdürülebilir kalkınma kavramının uygulanmasında medya; İstikrar sağlamada gazetecilik çözümleri ve yerel medyanın potansiyeli.
Gazetecilik fakültesi Dekanı Nurzhan Kuantaiuly konukları ve katılımcıları ağırladıktan sonra konferansı açtı. Etkinliğe Sergey Karpov (Almatı’daki UNESCO Küme Ofisi), Samek Vlastimil (Kazakistan’daki Birleşmiş Milletler Küresel İletişim Departmanı), UNESCO Gazetecilik ve İletişim Bölümü Başkanı Nazgul Shyngysova konuşma yaptı.
Konferansa ABD, Türkiye, Polonya, Macaristan, Nepal, Kırgızistan, Rusya ve diğer ülkeler katıldı. Tanınmış bilim adamları, türk medya temsilcileri Menderes Demir, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Organizasyon Komitesi Başkanı (Ankara. Türkiye), Serdar Akyol, İnternet Medya ve İletişim Yayınları Derneği Genel Başkanı, «Sonnokta Haber», «Koridor» Gazetesinin genel yayın yönetmeni (Ankara.Türkiye) katıldı.
Konferans katılımcıları gerçek düşüncelerini paylaştılar, deneyim alışverişinde bulundular. Medya alanındaki en iyi profesyonelleri bir araya getiren konferans başarıyla sona erdi. Katılan herkese konuşmacılarımıza, ortaklarımıza, meslektaşlarımıza ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

Safura Böribayeva
El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi
Gazetecilik Fakültesi
UNESCO Gazetecilik ve
İletişim Bölümü

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.