Hava Durumu

TEV Mezun Bursiyeri Müge Naoko Gönül, Kızlar İçin Kilimanjaro Dağı’na Tırmanacak

Türk Eğitim Vakfı’nın üstün başarı bursu mezun bursiyerlerinden Müge Naoko Gönül, eğitime erişimi olmayan kız öğrencilere destek için Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro’ya tırmanacak. 14 Ocak’ta başlayıp 8 gün sürecek tırmanış kapsamında gerçekleşen bağışlar Eğitimli Kızlar İçin Zirveye Burs Fonu’nda toplanarak kız öğrencilere eğitimine desteğe dönüşecek.   55 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için çalışan

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2023 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 14.01.2023 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
TEV Mezun Bursiyeri Müge Naoko Gönül, Kızlar İçin Kilimanjaro Dağı’na Tırmanacak

Türk Eğitim Vakfı’nın üstün başarı bursu mezun bursiyerlerinden Müge Naoko Gönül, eğitime erişimi olmayan kız öğrencilere destek için Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro’ya tırmanacak. 14 Ocak’ta başlayıp 8 gün sürecek tırmanış kapsamında gerçekleşen bağışlar Eğitimli Kızlar İçin Zirveye Burs Fonu’nda toplanarak kız öğrencilere eğitimine desteğe dönüşecek.

 

55 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için çalışan Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), bursiyerleri, bağışçıları ve çalışanlarıyla büyük bir aile olmaya devam ediyor. Mezun bursiyerler de yaptıkları çalışmalarla, katıldıkları projelerle başka gençlerin eğitimine destek veriyor. Bu isimlerden biri de TEV Üstün Başarı Bursu mezun bursiyeri Müge Naoko Gönül… Gönül, eğitime erişimi olmayan kız öğrencilere destek için 14 Ocak’ta Afrika Kıtası’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro’ya tırmanacak. 8 gün sürecek tırmanış kapsamında Eğitimli Kızlar İçin Zirveye Burs Fonu’nda toplanan bağışlar kız öğrencilerin geleceğine ışık tutacak.

 

“Tırmanışımı hayallerinin zirvelerine adım adım ulaşabilecek tüm kız öğrencilerimize adıyorum”

Tırmanış öncesi konuşan Müge Naoko Gönül, şunları söyledi: “Üniversite hayatım boyunca TEV ailesinin desteğiyle akademik ve sosyal alanlarda kendimi geliştirmeye çalıştım. Üniversitede hobi olarak başladığım dağcılık, bir noktadan sonra bende tutkuya dönüştü. Dağlarda yaşadığım zorluklarla fiziksel ve zihinsel baş ediş yollarımın beni ne kadar geliştirdiğini fark ettim. Bu yolculuklarımda tanıştığım insanlar ise yola çıkış hikayeleriyle bana ilham olmaya devam etti. Afrika’nın en yüksek noktası Kilimanjaro Dağı’nın zirvesine ulaşmak amacıyla çıktığım bu yolculuğumu, kız öğrencilerin eğitimlerine destek olmaya, imkan sağlandığında her türlü zorluğun altından kalkarak hayallerinin zirvelerine adım adım ulaşabilecek tüm kız öğrencilerimize adıyorum. Zirveye TEV bayrağını taşıyarak ülkemizde eğitime erişimi olmayan kız öğrencilerimiz için farkındalık yaratmayı ve bu konuda hepimizin büyüklü küçüklü destek olabileceğini hatırlatmayı diliyorum.”

 

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 260 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı.Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.