Hava Durumu

Kızılay Nevşehir Şubesinden Okullara Kızılay Haftası Etkinliği!

Kızılay Nevşehir Şubesinden Okullara Kızılay Haftası Etkinliği! Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında ve Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşıyor. Kızılay Haftası’nda, öğrencilere ve vatandaşlara Kızılaycılık felsefesi ile temel ilkelerinin tanıtımı, gerçekleştirilen çalışmalar, yenilikler ve hedefler anlatılıyor. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2022 16:49
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2022 16:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
Kızılay Nevşehir Şubesinden Okullara Kızılay Haftası Etkinliği!

Kızılay Nevşehir Şubesinden Okullara Kızılay Haftası Etkinliği!
Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında ve Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşıyor.

Kızılay Haftası’nda, öğrencilere ve vatandaşlara Kızılaycılık felsefesi ile temel ilkelerinin tanıtımı, gerçekleştirilen çalışmalar, yenilikler ve hedefler anlatılıyor. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Kızılay, kan, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları ile eğitim alanlarında da hizmetler sunuyor.
Dünyanın dört bir yanında umut olmaya, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam eden Türk Kızılay’ı insanlığa hizmet etmeye devam ediyor. Kızılay’a yardım “insanlığa hizmet” demektir anlayışını benimseyen öğrenciler küçük birer Kızılay gönüllüsü oldu. Kızılay’ın gönüllü olarak yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine ihtiyaç duyduğunu söyleyen Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, “Türkiye’nin emin elleri olarak dünyanın her yerinde hizmet veriyoruz. 1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir ayrım ve çıkar gözetmeyen Kızılay, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. 154 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürüten Kızılay, günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine halkımızın yardım elini uzatmıştır. Kızılay’ın sonsuz bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalardaki temel gücü yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhudur.” ifadesinde bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.