Hava Durumu

ATOMEXPO KAPSAMINDA BRICS GENÇLİK ENERJİ AJANSI VE PARTNER ÜLKELER KÜRESEL PARTNERLER AĞINI BAŞLATIYOR

ATOMEXPO KAPSAMINDA BRICS GENÇLİK ENERJİ AJANSI VE PARTNER ÜLKELER KÜRESEL PARTNERLER AĞINI BAŞLATIYOR Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen 12. ATOMEXPO-2022 Uluslararası Forumu’nda Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom ve BRICS Gençlik Enerji Ajansı’nın desteğiyle temiz enerji, yeni teknolojiler ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında genç liderler için bir etkinlik düzenledi. Forumun düzenlendiği 20-22 Kasım 2022 tarihlerinde Ermenistan, Bangladeş,

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 13:07
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2022 13:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
ATOMEXPO KAPSAMINDA BRICS GENÇLİK ENERJİ AJANSI VE PARTNER ÜLKELER KÜRESEL PARTNERLER AĞINI BAŞLATIYOR

ATOMEXPO KAPSAMINDA BRICS GENÇLİK ENERJİ AJANSI VE PARTNER ÜLKELER KÜRESEL PARTNERLER AĞINI BAŞLATIYOR

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen 12. ATOMEXPO-2022 Uluslararası Forumu’nda Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom ve BRICS Gençlik Enerji Ajansı’nın desteğiyle temiz enerji, yeni teknolojiler ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında genç liderler için bir etkinlik düzenledi.

Forumun düzenlendiği 20-22 Kasım 2022 tarihlerinde Ermenistan, Bangladeş, Beyaz Rusya, Bolivya, Brezilya, Vietnam, Gana, Hindistan, Kazakistan, Kamerun, Kenya, Rusya, Senegal, Güney Afrika ve Özbekistan olmak üzere 15 ülkeden genç uzmanlar BRICS Gençlik Enerji Ajansı’nın gündemine katkı sağlayacak öneriler geliştirdi.

Enerjinin belirleyici bir rol oynadığı alanlarda yerel partner ağını güçlendirmek, katılımcıların önerilerinden biriydi.

BRICS Gençlik Enerji Ajansı Başkanı Alexander Kormishin konuşmasında, “Enerji, küresel genç topluluğumuz için güç ünitelerinden ibaret değildir. Yeni malzemeleri, önemli mineralleri, uluslararası lojistiği ve çok daha fazlasını kapsar. Dolayısıyla, ajansa üye ülkelerin dışındakiler de dahil olmak üzere genç girişim ortaklıklarını güçlendirecek yeni bir Küresel Ortaklar Ağı Platformu başlatma teklifini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Platformun çalışmalarının ilk sonuçlarının, 2023 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti başkanlığında düzenlenecek 5. BRICS Gençlik Enerji Zirvesinde sunulması bekleniyor.

Küresel Ortaklar Ağı, enerji geçişinin zorluklarını çözmek için ekonominin farklı sektörlerinden genç profesyonelleri ve iş ortaklarını bir araya getiren yeni bir BRICS Gençlik Enerji Ajansı platformu olma özelliği taşıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.