Hava Durumu

BELEDİYE BAŞKANI RASİM ARI, KURBAN VEKÂLETİNİ TDV’YE VERDİ

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) kurban bağışında bulundu. Nevşehir İl Müftüsü A.Celalettin Altunkaya, Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti. Ziyarette Arı’nın kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden İl Müftüsü A.Celalettin Altunkaya, keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde

Haber Giriş Tarihi: 21.07.2020 22:10
Haber Güncellenme Tarihi: 21.07.2020 22:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://kapadokyamedya.com.tr/
BELEDİYE BAŞKANI RASİM ARI, KURBAN VEKÂLETİNİ TDV’YE VERDİ

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) kurban bağışında bulundu.
Nevşehir İl Müftüsü A.Celalettin Altunkaya, Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.
Ziyarette Arı’nın kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden İl Müftüsü A.Celalettin Altunkaya, keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlendiğini söyledi.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir organizasyon ile vekâletle kurban bağışlarını yurt içinde ve yurt dışında 149 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydeden Altunkaya, vekâleti alınan kurbanların, İslami usullere göre Türkiye Diyanet Vakfı Güvencesiyle kesilerek dağıtıldığını ifade etti.
İl ve ilçe müftülüklerinin din görevlileriyle birlikte vatandaşların vekâletle kurban bağışlarına bir köprü olduğunu dile getiren Müftü Altunkaya, bağış makbuzunu Başkan Arı’ya takdim etti.
Belediye Başkanı Arı ise, Türkiye Diyanet Vakfının; “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürdüğü Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu vesilesiyle yurt içi ve yurt dışındaki mağdur ve muhtaçlara ulaşarak, toplumsal dayanışmanın ve paylaşma ahlakının güzel örneklerini ortaya koyduğunu söyledi.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.